Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wersja Językowa
 
   
O nas
 
 
Witraż był w moim życiu odkąd pamiętam. Wychowywałem się, patrząc jak z wielką pasją mój dziadek i moi rodzice tworzą niesamowite dzieła z barwnego szkła, ołowiu i cyny. Widziałem ile wysiłku i czasu wymaga stworzenie własnymi rękami, bez udziału wszechobecnej dziś techniki, rzeczy, które mogą cieszyć oczy przez wiele lat.
Witraż, pierwotnie ściśle związany ze sztuką i architekturą sakralną, trafił z czasem do życia codziennego. W XIX w. Louis Comfort Tiffany stworzył metodę łączenia szkieł za pomocą miedzianej taśmy i cyny. Dzięki tej technice witraż zyskał lekkość. Pojawiła się możliwość tworzenia form przestrzennych o stopniu szczegółowości nieosiągalnym przy zastosowaniu metody tradycyjnej. Oprócz charakterystycznych lamp wykonanych metodą Tiffany’ego, zaczęły pojawiać się rozmaite przedmioty użytkowe, szkatułki, lampiony etc. Granicą stała się wyobraźnia twórcy.
Moim pomysłem na witraż i szkło jest połączenie różnych materiałów - szkła witrażowego, szkła użytkowego, drewna. Proste formy i wzory, które będą mogły harmonizować z każdym wnętrzem.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem e-mail: info@breitlingglass.pl lub telefonicznie pod numerem: +48602395215.

 

Zapraszamy!

Breitling GLASS & MORE

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl